Outlook'da html ile imza yapımı

Outlook Html Biçiminde İmza Oluşturma

Outlook Html Biçiminde İmza Oluşturma

Bu makalemizde HTML imza oluşturma, mail imza tasarım örnekleri, mail imza ikonları yerleştirme hakkında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Kurumsal firmalar gün içerisinde müşterileri ile devamlı olarak bir e-mail trafiği sahiptir. İşletmenizi temsil ederken mail içeriğinizde sizi çok iyi yansıtacak ve dikkat çekici bir imzaya sahip olmanız müşterilerinize hizmet ve ürünlerinizi sunarak yardımcı olabilir. Bu sebeple, logonuzu ve/veya sloganınızı içeren, doğru bir şekilde biçimlendirilmiş HTML formatında bir imza ihtiyacınız olacaktır.

Bu yazımızda HTML olarak biçimlendirilmiş Outlook’da imza oluşturulmasını hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Outlook HTML imza nedir ne işe yarar ?

HTML şeklinde biçimlendirilmiş imza, iletinizin altında görünün sizin ve şirket bilgilerinizin yer aldığı metindir. Outlook içerisinde yaptığını imza ile HTML mail arasındaki asıl fark biri resim ve içerikten oluşurken HTML metinlerden oluşmaktadır. HTML formatındaki mail imzalarının tercih edilmesinin sebebi E-mail servisleri tarafından sorunsuz bir şekilde görüntülenirken, resim ile oluşturduğunuz resimli imzalar çoğu kez zararlı veya istenmeye posta olarak algılanıp spam klasörüne düşmektedir. Mail gönderiminin ilk kurallarından biri olarak sayılan e-posta iletinizin içeriğinde resimden çok metin olması gerekmektedir. Bu sayede gereksiz postaları geçerke postlardan filtre sistemi ile spamları kontrol ettiği önemli bir özelliktir.

HTML ile E-Mail İmza Oluşturma

HTML ile E-mail imzası oluştururken ilk dikkat etmemiz gereken, düz HTML yerine, tabloların yardımını almamız gerekmektedir. Bunun başlıca sebebi, Outlook ‘un eski sürümlerinin posta oluşturmak için Microsotf Word kullanarak çalışması ve ayrıca CSS’yi desteklememesidir.

İlk olarak İmzamızın her cihazda düzgün bir şekilde görünmesi için tablomuza sabit bir genişlik eklemeliyiz.

<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="600">

İkinci olarak olmazsa olmaz mail imzalarında bulunması gereken firmamızın logosunu koymalıyız. Burada genişlik ve yükseklik ayarlarını vermemiz gerekmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir