Çift Yönlü Pazaryeri Entegrasyonu

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

İnternet ortamında alıcı ve satıcıların buluştuğu sayfalara pazaryeri deniyor. Pazar yeri entegrasyonu ise online pazaryeri üzerinden satış yapan kişilerin e-ticaret sitelerini online pazaryerlerine entegre etmesini sağlıyor. Pazaryeri entegrasyonu nedir? Pazaryeri entegrasyonu ne gibi faydalar sağlar? Siz de e-ticaret sitenizi online alana taşıyacaksanız, önce vereceğimiz bilgilere bir göz atmanızda fayda var.

İnternet ortamında alıcı ve satıcıların bir araya geldiği sayfalar olan pazaryerleri milyonlarca insanı buluşturmaya devam ediyor. Bu sayfalarda farklı alternatifleri karşılaştırmak ve aranan ürüne daha hızlı ve hesaplı olarak erişmek mümkün oluyor. Özellikle pandemi döneminde artan e-ticaret hacmi online pazaryerlerine olan rağbeti arttırdı. Artık daha çok kişi e-ticaret girişiminde bulunurken, hali hazırda e-ticarette faaliyet gösterenler de daha fazla kar elde edebilecekleri, daha fazla müşteriye daha hızlı erişebilecekleri pazaryerlerini tercih ediyor. Her şeyin dijitalleştiği global dünyada online ticaretin çok daha kolay ve verimli şekilde yapılmasını sağlayan bir pazaryeri entegrasyonu birçok avantaj sunuyor.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu, online pazaryerindeki satıcıların e-ticaret sitelerinin ve pazaryeri mağazalarının entegre edilmesidir. Pazaryerlerine entegrasyon işlemi sağlayan yazılımlara “pazaryeri entegrasyonu” deniyor. Pazaryeri entegrasyonu ile birden fazla e-ticaret sitesi üzerinden satışların, sipariş süreçlerinin, stok miktarlarınızı ve tüm e-ticaret süreçlerinin çok daha kolay bir şekilde tek sistem tarafından yönetilmesini sağlıyor. Online ticaret yapanlar için pazaryeri entegrasyonu kullanması bu açıdan oldukça önem kazanıyor.

Çift Yönlü Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu tek yönlü olabildiği gibi çift yönlü de olabiliyor. Çift yönlü pazaryeri entegrasyonu bugün pek çok işletme tarafından tercih ediliyor. Çünkü ticaret siteleri ve pazaryeri mağazaları bu sayede birbirlerine entegre olarak çalışabiliyor

Çift Yönlü Pazaryeri Entegrasyonu Önemi

E-ticaret firmaları pazaryeri entegrasyonu kullanırken tek yönlü pazaryeri entegrasyonlarını tercih ettiklerinde birçok işlemi manuel yapmak zorundadır. Fakat işletmeler Çift yönlü pazaryeri entegrasyonları sayesinde birçok işlemlerini hızlı ve otomatik bir şekilde yapabilmektedir. Çift yönlü pazaryeri entegrasyonları;

 • Kategori eşleştirmesi
 • Ürün Aktarımı
 • İptal ve iade yönetimi
 • Fiyat yönetimi
 • Sipariş yönetimi
 • Kargo yönetimi
 • Fatura yönetimi

vb. e-ticaret süreçlerinde pazaryeri satıcılarına birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle çift yönlü pazaryeri entegrasyonlarını e-ticaret süreçlerini başarılı bir şekilde yönetmek, zaman kazanmak ve mağaza puanını arttırmak isteyen işletmeler için oldukça önemlidir. Gelin şimdi çift yönlü pazaryeri entegrasyonlarının avantajlarına detaylı bir şekilde göz atalım.

Pazaryeri Entegrasyonun faydaları nelerdir?

Pazaryeri entegrasyonu internet üzerinden satış yapanlar için de ürün arayışı içinde olanlar içinde pek çok fayda sunuyor. Pazaryeri entegrasyonunun faydaları ise şöyle:

 • Düşük komisyonlar ve listeleme ücretleriyle milyonlarca insana ürün ulaştırmak mümkün oluyor.
 • Kargo ve iade süreçlerinde işler çok daha pratik ve maliyetsiz bir hale geliyor. Yapılan müşteri anketleri bu memnuniyeti işaret ediyor.
 • Markalar bir pazaryerine entegre olduklarında, depolama, kargolama, fatura kesme, stok takibi, siparişleri görüntüleme, yorumlarla iletişime geçme gibi önemli konularda pek çok avantaj yakalıyor. Profesyonel pazaryerlerinde yer almak marka imajını da olumlu yönde destekliyor.
 • Pazaryeri entegrasyonu firmaları büyük bir havuzda buluşturuyor. Bu da daha fazla satış potansiyeli anlamına geliyor.
 • Pazaryeri entegrasyonu ile sınırlar genişliyor. Dünyanın hemen her noktasındaki alıcıya ürününüzü ulaştırmanız olanaklı hale geliyor.

En popüler ve başarılı pazaryerleri hangileri?

Hepsiburada, N11, Trendyol, Amazon, GittiGidiyor, Çiçeksepeti Türkiye’nin en çok tıklanan pazaryerleriDünyada en çık tıklanan pazaryerleri olarak ise şunlar sıralanabilir: Amazon, Etsy, Alibaba, Aliexpress ve eBay. Pandemi ile birlikte artan e-ticaret oranları sonrasında bu sitelere milyonlarca bilgisayar ve telefondan erişim sağlanıyor. Bu pazaryerlerinin her birinin Çift yönlü pazaryeri entegrasyonu hizmeti de aldığını da hatırlatalım.

Peki Bizimle Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları Neler?

 • Online mağazalarınızdan aldığınız siparişlerin ve yaptığınız satışların finansal takibini kolaylaştırabilme imkanına sahip olursunuz.
 • Online siparişleriniz anında sisteminize ’ye aktarılır, faturalarınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.
 • Faturalarınızı dilerseniz sistem içerisinde oluşturduğunuz şablonlarla yazdırabilirsiniz.
 • Dilerseniz e-Fatura & e-Arşiv formatında müşterilerinize gönderebilirsiniz.
 • Verilerin toplu halde görünümünü sağlayarak sipariş ve fatura takibinizi tek ekran üzerinden yönetebilirsiniz.

Siz de e-ticarette veriminizin artması için pazaryeri entegrasyon ürünü olan Pazaryeri Entegrasyonu avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.  Pomelo Stok & Moon Bilişim ortaklığıyla müşterilerine özel kampanyası ile tüm indirimlere ek % 10 indirim sunuyor. Sizde indirim den faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu

Hemen Teklif Al

En kısa zamanda geri dönüş sağlayacağız.

  Sosyal Medya da Bizi Paylaş

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir