Sanal Pos Entegrasyon

Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal pos, firmaların internet üzerinden online olarak kredi kartı tahsilatı yapmalarına olanak sağlayan yazılım sistemidir. Firmalar sanal pos alabilmek için bankalara veya sanal pos hizmeti sunan özel firmalara başvurup sanal poslarını temin edebilir tahsilat sistemlerine sanal pos entegrasyonu yapıp ardından online tahsilat yapabilirler.

Sanal pos nasıl alabilirim?

E-ticaret sitenizi satışa hazırlama aşamalarında en önemli kriterlerden biri de ödeme sistemleridir. E-ticaret sitelerinde en çok tercih edilen ödeme yöntemi ise kredi kartı/banka kartı ile ödeme şeklidir. Müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos entegrasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Peki genel olarak sanal pos almak için gereken şartlar nelerdir ? Her kuruluşun sanal pos verirken şartlarında değişiklikler vardır.

Sanal Pos başvurusu yapmadan önce yapmanız gereken başlıca işlemler;

  • E-Ticaret siteniz de üyelik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi vb. tüm sözleşmeler firmanıza uygun olarak doldurulmuş olmalıdır. Konuyla ilgili örnekler bulabileceğiniz Sözleşme Örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Siteniz kalıcı domaine geçmiş olmalıdır.
  • En önemlisi de sitenizde SSL kurulumu yapılmış olmalıdır. Firma olarak SSL sertifikalarını ücretsiz olarak vermekteyiz.
  • Satışını planladığınız ürünleriniz ve ürün açıklamaları ile birlikte hepsi siteniz de eklenmiş olmalıdır.
 

E-ticaret sitenizde kredi kartı ile online ödeme alabilmek için sitenizde sanal pos olması gereklidir. Sanal pos için bankalardan başvuru yapabilirsiniz ancak bu çok uzun ve zorluklar yaşayabilirsiniz yada tek tek başvuru yapmak yerine Iyzico, Ipara, Payu, Paynet pos gibi ödeme sistemlerini de sitenizde kullanabilirsiniz. İlgili firmaların E-ticaret Çözüm Merkezi bölümümüzde yer alan ödeme sistemleri bölümünden hemen başvuru yapabilirsiniz.

Bu ödeme sistemlerinin avantajı tek bir başvuruyla 7 bankanın sanal posunu sitenizde aktif kullanabilirsiniz. Bu sayede en çok kullanılan kartlara taksit yapma imkanınız olacaktır.

Moon Bilişim Teklif Al

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize Yazın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?