Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere daha fazla yardımcı olabilecek dökümanlar bulunmaktadır.


Evet verebilirsiniz. Temelde Google reklamları yapılan aramaya göre ilgili web sitelerini görüntüler. Ancak web siteniz olmadığı durumlarda Facebook vb. diğer sosyal ağlardaki sayfalarınızın Google’da üst sıralarda görüntülenmesini sağlayarak reklamlarınızı yürütebiliriz. Hatta e-ticaret sitelerinde oluşturduğunuz dükkan sayfanızın (örn: n11.com gibi) reklamlarını gerçekleştirebilir, satışlarınızı arttırabiliriz.
Rekabet oranı düşük anahtar kelimeler ve siteler için gerileme olmadığı sürece tekrar yaptırmanıza gerek yoktur. Lakin, yukarıda da değindiğimiz gibi tüm arama motorları sürekli kendini geliştirmektedir ve sinyalleri değişmektedir. Orta ve zor rekabet çalışmalar için tekrar SEO yaptırmanız gerekmektedir.
SEO çalışmamız öncelikle Google algoritmalarını hedef almaktadır ancak diğer arama motorlarının çalışma sistemi benzer olduğu için sıralama yükselmesi elde edersiniz. Öncelik Google olmak üzere diğer arama motorları içinde ekstra çalışmalar yapılmaktadır.
Evet

Google Ads; online pazarlama aracı olarak bilinen Google Adwords Reklamlarının bağlantılı olduğu iş ortağı sitelerin, arama sonuçları doğrultusunda tüketicin karşısına çıkan oluşumdur. İnternet üzerinden ve Google reklamlarının ortak bir çerçevede buluşmasını sağlayan Google ads, satışlarınızın artmasını sağlayacak, reklamlarınızın yaygınlaşmasına olanak sağlayacak büyük bir sistem kurmuştur.

Hangi google reklam kanalında vereceğiniz reklam ve o sektördeki anahtar kelime rekabet seviyesine göre değişkenlik gösterir.

Google ads uzmanları kısa bir sürede firmanızın reklamlarını stratejik bir şekilde yayınlanmasına sağlayacaktır. Ads Uzmanları ilk olarak işletmenizin eksik olduğu reklam kanallarına ve rakiplerinizin neler yaptığını analiz edecektir. Daha sonra uygun stratejide anahtar kelime ve reklam metinleriyle Google Reklam Yönetimi panelinden reklamlar işlemlerini yapacaktır. Her ne kadar Google'da reklam vermek kolay olsa da reklamlarınızın ulaşır kaynaklara erişimi, geri dönüşler ve maliyet hazırlamalarını kontrol ederek reklam kampanyalarınızdan karlı bir şekilde çıkmanızı sağlayacaktır.

Google Adwords sisteminde reklam bedelleri her anahtar kelimenin rekabet seviyesine göre değişmektedir. Ortalama tıklama başı maliyetler 7 krş ile 10 lira arası değişim göstermekte olup, bu rakamında sınır diyemeyiz çünkü rekabetin yüksek olduğu sektörlerde tıklama başı maliyetler çok daha yüksek rakamlara tekabül edebilmektedir. Genel olarak Tıklama başına maliyetler her gün sonunda değişiklik göstermektedir.

Google Analytics ve Search Console araçları müşterilerimiz sahip olmasa bile gerekli kayıtlar yapılarak müşterimiz adına takip edilmektedir.
Google reklam maliyet çeşitleri;
  • Görüntüleme başına maliyet
  • Tıklama Başına Maliyet
  • Bin Gösterim Başına Maliyet