Sıkça Sorulan Sorular

Faydalar
Web tasarım gelişmiş teknolojilerin en önemli yeniliklerinden olan internetin görünen yüzünün oluşturulmasıdır. İnternet, web tasarımı sayesinde bilgilendirme ve paylaşmanın en etkin oyuncaklarından birisi olmayı başarmıştır. İnternetin bize sağladığı en önemli avantaj, hem ulaşımı kolaylaştırıp hem de size ulaşmasını sağlamaktır. Bu nedenle başka iletişim ve haberleşme oyuncaklarından çok daha etkili ve ucuzdur.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur.

Google arama motoruna uygun web sitesi sayesinde iş potansiyeliniz artar.
Görseli iyi, işinizi net anlatan yeni bir web çalışması kurumsal algınızı güçlendirir.
Yeni teknoloji Responsive tasarım sayesinde, web siteniz mobil telefonlarda ve tabletlerde hızlı bir şekilde ölçeklenerek, kullanıcıyı yormadan hızlı bir şekilde erişim sağlamasına yardımcı olur.
Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını kolay ve hızlı bir şekilde sunabilirsiniz.
7 Gün 24 Saat reklamınızı yapacak, sınırsız bir reklam aracıdır.
Potansiyel müşteriler size kolaylıkla ulaşır.
Dünyanın her kesminden iş potansiyeli sahibi olabilirsiniz.
Görseli iyi dizayn edilmiş bir web sitesi ürün ve hizmetlerinizi satın almak isteyen müşterilerinize güven algısı oluşturur.
Müşterilerinizin kolay ulaşmasını istediğiniz, belge veya diğer materyalleri, web sayfanızda yayınlayarak, onlara büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz
Kullanışlı bir yönetim paneli ile herhangi bir ikinci kişiye ihtiyacınız kalmadan resim yazı ürün gibi içerik düzenlemelerini kendiniz yapabilirsiniz.
Müşterinize herhangi sattığınız ürün veya hizmet sonrasında her seferinde aynı konuları tekrar tekrar anlatmaktansa bir kere sitenize koyar ilgili kişinin konuları kolayla öğrenmesini sağlarsınız.
Web sitenizde bir blog sayfası oluşturarak sektörle ilgili güncel makaleler paylaştığınızda “Nerden müşteri bulacağım?” kaygısına düşmezsiniz çünkü webteki güncel varlığınız sayesinde müşteri sizi kendiliğinden bulacaktır.

Süreç
Web standartları, değişik web sayfası görüntüleme cihazlarının, web sitesi içinde sunulan bilgileri aynı şekilde kullanıcıya göstermesine yardim eden bir takım yazılım teknolojileri toplamına verilen isimdir. Web standartları sayesinde, sunulan bilgi, elektronik ortamda web tarayıcıları tarafından görüntülenebilir hale geliyor. Web dünyasının ana dilleri HTML (Hyper Text Markup Language) ve CSS (Cascading Style Sheets).

Bu standartlar web masterlara bir sayfanın nasıl kodlanması gerektiğini göstermenin yanı sıra İnternet tarayıcılarına bir sayfanın kullanıcıya nasıl görünmesi gerektiğini söyleyen bir takım kuralları içinde barındırıyor. World Wide Web Consortium (W3C), Web ile ilgili tüm alanlarda araştırmaları yöneten ve standartları geliştiren ticari kurumlar ve eğitim kurumlarının konsorsiyumudur.

Bundan yaklaşık bir kaç yıl kadar önce internet ve web siteleri, pek gelişmemiş durumdaydı. Şimdilerde en etkili ve güçlü yapıya sahip iletişim aracı olarak insanlarn gündelik hayatında kalıcı bir yer edindi. Web ve internet sektöründeki bu gelişim ve büyümeği fark eden ve gören tüm firma, kurum ve şahıslar interneti nasıl kendilerine faydalı ve kazançlı bir şekilde kullanabilecekleri konusunda bir takım araştırma ve çalışmalar yapmaya başladılar.

Böyle bir gücün farkında olan birçok işletme ve bireyler hiç vakit kaybetmeden hemen web sitesi edinme çalışmalarına başladı ve hemen bir web sitesi sahibi olmayı hedefledi, nitekim de şuan erken davrananlar milyar dolarlık servetin sahibi kişilerdir. Web tasarımı, bir ürünü ya da hizmeti veya bir bireyin reklam ve tanıtımını yapmak üzere veyahutsa toplumu eğitici ve öğretici çalışmalarla katkı sağlamak maksadı ile yapılacak olan interaktif çalışmaların bütününe verilen ad olarak da nitelendirebiliriz.

Firmanın sektörü belirlenerek sattığı ürün veya hizmet araştırması yapılır.
Google arama motorunda, sektörüyle ilgili anahtar kelimelerdeki sıralaması analiz eldir.
Hitap edilecek kitle belirlenir.

Sektörle ilgili rakip firmalar ve uluslar arası şirketlerin web sitesi çalışmaları incelenir.
Web sitesinde kullanılacak, resim, yazı, içerik, vs. gibi doneler toparlanır.
Firmanın kullandığı hali hazırda bir alan adı yoksa (com, com.tr, net vs.) satın alınmasıyla ilgili danışmanlık hizmeti verilir.
Firmanın sattığı ürün veya hizmete uygun örnek tasarımlar oluşturulup, ve müşterinin beğenisine sunulur.

Ortaya çıkan tasarımı müşteri onayladıktan sonra, kullanacağımız teknoloji seçilir. Mesela site flash mı yoksa html mi olacak, sitede veritabanı kullanılacak mı, kullanılacaksa hangi veritabanı(acces, mysql, mssql, oracle) , hangi programlama ve ya script dili(asp.net, php, asp, Java, Ajax, Javascript) kullanılacak karar verilir.

Resim halinde hazırlanmış tasarımın, Css, Html kodlarına dökme aşamasında, sürekli müşteri ile irtibatta kalarak, müşterinin tam olarak isteği doğrultusunda bir çalışma yapılır.
Css, html kodlaması biten web sitesi çalışmasının, yazılım kodlamasına geçirilir ve müşterinin istediği doğrultusunda, sitede yönetmek istediği her bölüme, yazılım yapılarak, tam olarak müşterinin istediği gibi bir çalışma meydana getirilir.
Yazılım sürecinden sonra, web çalışması test aşamasına geçilir. Browse (Tarayıcı) testleri, hız testleri, kırık linklerin testleri, standartlara uygunluğunun testleri, ekran çözünürlüğü testleri vs. gibi gerekli tüm testlere site tabi tutulur.

Kontrolleri bitirilen çalışma, sonrasında güvenli bir sunucuda yayınlanarak, tüm arama motorlarına kayıtları yapılır.
Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi eğitimleri verildikten sonra, çalışma şifreleriyle müşteriye teslim edilir.

Nasıl Olmalı ?
Web standartları, değişik web sayfası görüntüleme cihazlarının, web sitesi içinde sunulan bilgileri aynı şekilde kullanıcıya göstermesine yardim eden bir takım yazılım teknolojileri toplamına verilen isimdir. Web standartları sayesinde, sunulan bilgi, elektronik ortamda web tarayıcıları tarafından görüntülenebilir hale geliyor. Web dünyasının ana dilleri HTML (Hyper Text Markup Language) ve CSS (Cascading Style Sheets). Bu standartlar web masterlara bir sayfanın nasıl kodlanması gerektiğini göstermenin yanı sıra İnternet tarayıcılarına bir sayfanın kullanıcıya nasıl görünmesi gerektiğini söyleyen bir takım kuralları içinde barındırıyor. World Wide Web Consortium (W3C), Web ile ilgili tüm alanlarda araştırmaları yöneten ve standartları geliştiren ticari kurumlar ve eğitim kurumlarının konsorsiyumudur

-Erişim Hızı: Kullanıcı için bir web sitesinde en önemli şey, web sitesine erişimdir. Eğer bir kullanıcı siteye giriş yaptıktan sonra, maksimum site 10 saniye içinde açılmıyorsa, kullanıcı o siteyi kapatmaktadır

-Kolay Erişim: Kullanıcı web sitesi içeriklerine, hızlı ve kolay ulaşabilir olması gerekmektedir. Site içerisinde yardımcı araç ve arama motorları kullandırılarak, kullanıcını istediği veriye hızlı bir şekilde ulaşması sağlanmalı.

-Dikkatini Çekme: Kullanıcılar web sitesinde bir bölüme direk girişi yapmak yerine, ilk önce gözden geçirirler ve dikkatini çeken alanlara doğru yönelirler. Bunun için, kullanıcının sitede dikkatini çekecek, vurucu bölümler yapmak en doğru olandır.

-Kişisel Bilgi Talebi: Bir web sitesinde zorunlu olmadığı halde, kullanıcıyı kişisel bilgilerini vermek zorlanmamalıdır. Çünkü doğru yerde istenmeyen kişisel bilgi, kullanıcıyı siteniz hakkında yanlış düşünmeye sevk edebilir.

-Tasarım ve Estetik: Kullanıcılar bir web sitesinde renklerin uyumu, içeriğin kalitesi, şekillerin, şemaların birbirleriyle ahengini olmasını isterler. Aksi takdirde kullanıcı web sitesinden sıkılıp kapatabilir.

-İçerik: Web sitesinde ki içeriğin kalitesi çok önemlidir. Kullanıcı öğrenmek istediği veya merak ettiği bilgileri bir web sitesinde buluyorsa, doğru yerde olduğu kanısına çabuk ulaşır ve sitede uzun bir süre zaman geçirir.

-Teknolijinin Uyumu: Bir web sitesi görüntülenirken kullanılan teknoloji, uyumu ve kullanıcıya sıkıcı gelmemesi önemledir. Mesela sitede, gereksiz bir yerde flash kullanılması, hiç olmayacak yerde pop – pop açması bunların bazılarına örnektir.

Hedef
Web tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemli. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında yarar var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.
Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.
Firmalar web tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.
Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.
7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.
E-Ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarılara çekilecektir.
Arama motorlarında bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.
Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler.
Güven aşılayacaklar.
Satış ve pazarlama gelirleri artacak.
Profesyonellik göstergesi olarak algılanır.
Başarıya giden yolda anahtar olur.
tasarım ve kodlama entegrasyonu kontrolü
Sayfa açılış hızı
İçeriğinde kullanılan materyal yapısı
İnternet tarayıcıları (browser) uyumu
Cihaz (smartphone, tablet) uyumu
Kodlama hata testleri
Retina ayarları (Yüksek çözünürlüklü cihaz uyumluluğu)
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uygunluğu
Font, İcon Kullanımı veya CSS Sprite
W3C Testi (HTML5 Doğruluk Testleri)
SitemapXML ayarları
Güvenlik testleri Web sitesi içeriğinde kullanılan modüller, görseller, eklentiler vb. gibi yazılımların düzgün çalıştığının onayını almak için testlere yüksek oranda ihtiyaç vardır.
Yapılacak web sitesiyle, kurumun imajını daha yukarıya taşınması .
Web sitesinde, kullanıcının kolay ulaşabileceği şekilde, ayrıntılı ürün ve hizmetleri sunmak.
İşletmemizin diğer kurum ve kuruluşlardan farklılığını göstermek.
Sektörümüzle ilgili hedef kullanıcılarımız hakkında veri toplamak
İşletmemizin iş akışını ve çalışma sistemini anlatmak.
Bazı bilgi amaçlı siteler için kaynak oluşturmak. (Haber siteleri, bloglar,formlar)
Şirkete web sitesi aracılığıyla, personel tedarik etmek.
Web sitesi aracılığıyla, siteye kullanıcı çekerek ürün ve hizmetlerimizin daha fazla kiyleye ulaşmasını sağlamak.
İş akışımızda kurum içinde ve dışında online iletişimi artırmak.
Web sitesi aracılığıyla online platformda işletmedeki iş yükünü hafifletmek.
destek

Web sitenizin yönetim paneli eğitimi sonrası şifreleriyle teslim aldıktan sonra mesai saatleri içinde ücretsiz telefon desteğimiz bulunmaktadır.
Ücretsiz mail desteğimiz bulunmaktadır.

Sitenizi ilk teslim alırken ücretsiz, Outlook kurulumu ve mail imzanız oluşturulur.
Yıl içinde küçük değişiklikler (resim, yazı, adres, telefon) ücretsizdir.
Web siteniz yayınlandıktan sonra müşterinin isteği doğrultusunda profesyonel seo hizmeti verilmektedir.
Web sitenizde yapacağınız değişikler için sizlere özel panel eğitimi.

Hangi Web Yazılım dilini kullanıyorsunuz?
Özel site tasarımı ve web yazılım çözümleri geliştiren birNC; web sitelerinde PHP yazılım dilini kullanmaktadır. CSS 3, HTML 5, jQuery, Ajax web teknolojilerini web tasarımı projelerinde uygulayan birNC Ajans, veri tabanı olarak ise MySQL’i kullanmaktadır.

Bize Yazın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?